תמלול בוררויות


לא אחת נדרשים אנשים פרטיים וגופים עסקיים לעבור הליך בוררות מסיבות שונות. מדובר בהליך שכדאי ואף חשוב להקליטו ולתמלל אותו. חברת "עידן אופיר תמלול ותרגום" מציעה ללקוחותיה שירותי הקלטה ותמלול בוררויות מקצועי ואיכותי ביותר. השירות יספק תיעוד מלא ומדויק לכל הנאמר בהליך הבוררות, וישמש את כל בעלי העניין בנושא.

מהי בוררות?

בוררות היא בעצם שיטה חלופית לבית המשפט לפתרונם של בעיות, סכסוכים ואי הסכמות, שלא אחת מומלצת על ידי בית המשפט עצמו. כמו כן, אנשים רבים בוחרים ליישב מראש את הסכסוכים בבוררות, דבר החוסך להם כסף וזמן רב. יחד עם זאת, הבחירה בהליך זה הינה בסמכותם של הצדדים, שמחליטים אם בכוונתם לנסות ולפתור את הסכסוך בהליך בוררות או בהליך רגיל בבית המשפט. יתרה מכך, בכדי למנות בורר על כל הצדדים להסכים לפתרון זה. הבוררות מתנהלת כמו בבית המשפט כשלכל צד יש עורכי דין, אך את השופט מחליף הבורר וההליך מסתיים בפסק דין שלו. עבור הפסיקה ניתן לקבל אישור של בית משפט באמצעות הליך פשוט וקצר. מעבר לכך, שלא כמו בבית המשפט, הצדדים יכולים לבחור את הבורר בעוד הבוררות מאפשרת חופש פעולה וגמישות מרובה יותר בהתנהלותם של ההליכים.

תיעוד הליכי בוררות

חשוב לדעת כי בחוק הישראלי לא קיימת הוראה מפורשת, המחייבת תיעוד ורישום פרוטוקול ועדויות במהלך דיוני בוררות רגילים, אשר אין בהם ערכאות ערעור. יחד עם זאת, תיעוד ורישום של דיונים אלו בהחלט חשוב ומומלץ, מאחר שהוא מספר שיקוף של ההתרחשות עבור הצדדים המעורבים ועבור בית המשפט. בתוך כך, האמצעי היעיל ביותר לתיעוד הליכי הבוררות הינו שירות תמלול הקלטות מקצועי.

אפשרות הקלטה ותמלול במהלך בוררות

בבית המשפט יש צורך בקלדנית או בהקלטה ותמלול, וזאת על מנת שהשופט יקבל פרוטוקול מסודר ויוכל לראות מה נאמר בין הצדדים כדי שייתן את פסק הדין. כמו בדיונים בבתי המשפט, כך גם בבוררות ניתן ואף רצוי להקליט את ההליך כולו, ובשלב השני לבצע תמלול של כל ההקלטה כך שכל הנאמר יהיה כתוב ואף מילה לא תתפספס.

חשיבות תמלול בוררויות

הקלטת ותמלול של הליכי בוררות מבטיחים תיעוד מהימן ומדויק של הנטען במהלך הדיונים. בזכות התמלול החלטת הבורר תהיה מקצועית יותר, והוא יאפשר לו לראות את הנאמר בין הצדדים מבלי שאף פרט ישכח. אכן, כאשר מבצעים תמלול בוררויות חשוב שכל מילה תהיה רשומה, מפני שכל מילה שנאמרת היא באמת חשובה. הלכה למעשה, במהלך דיון הבוררות שני הצדדים ועורכי דינם מדברים לא מעט כשקצב הדיבור הינו מהיר, ואדם אינו יכול להספיק גם לשמוע וגם לכתוב אלא אם הוא מפריע לדיון. מאידך, מכשיר ההקלטה יכול להכיל כל קצב וכל מהירות אפשרית.

השימוש בתמלול בוררויות

תמלול בוררויות בפרוטוקול מקצועי, מהימן ומדויק מהווה אמצעי חשוב לגורמים השונים הקשורים להליך:

  • הצדדים בהליך הבוררות – מאפשר לכל צד לנמק את טיעוניו על סמך הפניה לחלקים אחרים וקודמים הרשומים בפרוטוקול.
  •  הבורר – יכול לקבל תמונת מצב מלאה ומדויקת בהרבה אודות התפתחות ההליך והנאמר בו, וכך מסקנותיו תהיינה הרבה יותר מקצועיות ותקפות.
  • בית משפט – תמלול פרוטוקול בוררות מהווה כלי עזר חשוב להצגה בפני בית משפט, ולקבלת אישורו כפסק דין.

 

תמלול בוררות מקצועי – "עידן אופיר תמלול ותרגום"

אנו בחברת "עידן אופיר תמלול ותרגום", נעזור לכם בביצוע תמלול הבוררות וקבלת פרוטוקול מדויק של הבוררות. מקליט מטעמנו מגיע כחצי שעה לפני תחילת הבוררות, מסדר את ציוד ההקלטה ומבצע בדיקות על מנת לבדוק שהכל עובד כראוי. בסיום הבוררות ההקלטה מגיעה לתמלול בו מתמללים כל מילה שנשמעת בה. על מנת שמלאכת התמלול תצלח חשוב לבצעה במקום שקט, ולהשתדל שכל צד ידבר בתורו בקול ברור ורם מבלי לקטוע זה את זה. לסיכום
חשוב לציין – תמלול בוררויות רצוי ומומלץ מאוד מאחר שכל מילה שנאמרת חשובה מאוד, ואף יכולה להיות מכרעת. בפורמט ההקלטה הכל קיים ונרשם.
מלאו פרטים ליצירת קשר
שינוי גודל גופנים