תמלול הקלטות


תמלול הקלטות הינו העברת הקלטה ממכשיר שמע או וידיאו לנייר מודפס. בעיקרון, בשיחה המוקלטת קיים אדם שמקליט את השיחה וכמובן יודע שהוא מוקלט, אך ישנם צדדים נוספים שהינם מוקלטים ולאו דווקא חייבים להיות מודעים מכך. בתוך כך, תמלול הקלטות מקצועי חייב להיות נאמן למקור מתוך הבנת תוכן ונושא הקלטה.

מצבים ואמצעים לביצוע תמלול הקלטות

בימינו קיימים מספר אמצעים מקובלים וקבילים לתמלול הקלטות. אמצעים אלו כוללים בין היתר תמלול ממכשירי אודיו ווידיאו, ותמלול הקלטות ממכשירי סלולארי, מחשב נייד או מחשב נייח. את התמלול ניתן לבצע במצבים שונים, כדוגמת שיחות פנים אל פנים, שיחות בטלפון, ראיונות, חקירות ודיונים.

הצורך בהקלטות בעידן המודרני

בעידן בו אנו חיים, על מנת להוכיח מצבים מסוימים בפני בית המשפט, יש לעיתים קרובות צורך להקליטם. למעשה, בלי הוכחה אתה בבעיה!!! לכן, היום כל בן אדם שמכיר את הטכנולוגיה הקיימת נעזר בה, ומקליט על מנת שתהיה לו הוכחה לנאמר בשיחה. מעבר לכך, תמלול הקלטות נדרש גם למצבים אחרים ומטרות נוספות מצד גורמים שונים במשק.

שימושים מקובלים בתמלול הקלטות

תמלול הקלטות הינו כלי מקובל ונפוץ בימינו המשמש למטרות מגוונות, ביניהן:

  • תמלול הקלטות לבית משפט- שימוש נפוץ ומקובל לצורך גביית ראיות ולצרכי תיעוד הליכים משפטיים.
  •  תמלול הקלטות עסקי – חברות, ארגונים ועסקים רבים בוחרים כיום לתעד ישיבות ופגישות עסקיות באמצעות הקלטתן ותמלולן. לאחר מכן, התמלולים מספקים לאנשי החברה כלי עבודה יעיל ומדויק.
  • תמלול הקלטות לאקדמיה – נדרש למטרות רבות ושונות עבור הסגל האקדמי והסטודנטים, ולרוב לצורכי מחקר שבמהלכם מראיינים אנשים רבים או לעבודות גמר.
  • גופים ציבוריים – כיום רשויות וגופים ציבוריים וממשלתיים רבים משתמשים בשירותי תמלול הקלטות, וזאת על מנת לתעד ישיבות, דיונים ופגישות חשובות. כמו כן, אנשים פרטיים העומדים מול ועדה ציבורית רשאים להקליט את הפגישה ולתמלל אותה. לאחר מכן, התמלול מהווה הוכחה לנאמר פגישה.

 

תמלול הקלטות לבית משפט

תמלול הקלטות לבית משפט, המכונה גם תמלול משפטי ומשמש כראיה בבית המשפט, יכול להיעשות בין היתר עבור חקירות או שיחות מוקלטות. בתוך כך, קיימת חשיבות מרובה לתמלול הקלטות, מאחר שזוהי הדרך להוכיח את כל הנעשה והנאמר בין הצדדים. חשוב לציין כי שיחה שהוקלטה באופן חוקי עשויה בהחלט להיות מוצגת כראייה בבית המשפט, ושתמלולי ההקלטות מהווים ראייה חשובה בעלת משקל רב. בעזרת התמלול יכול השופט להבין במה בדיוק מדובר ולעמוד על תוכן הדברים, כשאין אפשרות לאחד הצדדים לומר "לא אמרתי" מכיוון ששומעים את קולו בהקלטה ואת דבריו. יחד עם זאת, יש להדגיש כי על מנת להציג תמלול הקלטות בבית המשפט, על המקליט להיות שותף לשיחה. כלומר, אדם שרוצה להשתמש בתמלול הקלטות ולהציגו בבית המשפט חייב להשתתף בשיחה, אחרת ההקלטה נחשבת להאזנת סתר (האזנת סתר הינה עבירה פלילית). בנוסף, תמלול משפטי מחייב את צירופו של תצהיר המתמלל אודות נאמנות לתכני התמלול המקורי של ההקלטה המדוברת. כמו כן, מומלץ שמלאכת התמלול תבוצע על ידי מתמלל ניטראלי ואובייקטיבי שאינו קשור לאחד מהצדדים בהליך המשפטי.

דרישות מקצועיות ממתמלל

מלאכת תמלול דורשת להעלות על הכתב תכנים מוקלטים באופן מדויק ונאמן למקור, וזאת בעזרת ידע וניסיון רב בתחום המאפשרים להבדיל בין העיקר לטפל. כך לדוגמא, ייתכנו מצבים בהם המתמלל נדרש להעלות על הכתב לא רק כל מילה שנאמרת, אלא גם לתאר קולות שונים בהקלטה כדוגמת צחוק, כעס, שתיקה ממושכת, מבוכה או הברות שונות. מאידך, ייתכנו מצבים הפוכים בהם החשיבות בהקלטה היא לתכנים בלבד. בכל מקרה, המתמלל נדרש לשימת לב מרובה לכל מילה, משפט או הגייה מוקלטים, ולהבין ולזהות את משמעות הנאמר. זאת, גם אם הנאמר בהם הינו סתמי, לא ברור או מבולבל. במילים אחרות, עליו לבטא את רוח הדברים של ההקלטה באופן נכון, ברור ומדויק.

חשיבות הקלטות מדויקות וללא הפרעות

תמלול הקלטות חייב להיות מדויק, כאשר כל מילה שנאמרת הינה חשובה ואסור לפספס אותה. לשם כך יש צורך להקליט במקום שקט, להיעזר במכשיר הקלטה טוב ואיכותי, ולשים אותו במקום בו התזוזה של האדם לא תפריע. זאת מכיוון שכל תזוזה שהאדם עושה יוצרת רעשים שיפריעו להבין את הנאמר. יש לקחת בחשבון, שכאשר ההקלטה מתבצעת במסעדה, ברחוב או בכל מקום אחר שאינו שקט, עלולים הרעשים להוביל לבסוף לתמלול בלתי מדויק.

תמלול הקלטות מקצועי – "עידן אופיר תמלול ותרגום"

חברת "עידן אופיר תמלול ותרגום", מבצעת עבורכם את כל סוגי התמלול ומכל מכשירי ההקלטה. הדגש בחברתנו מושם על ניסיון, מומחיות, יחס אישי, דיסקרטיות, אמינות, זמינות, סודיות, מהירות תגובה ובקרת איכות של התמלול. בזכות כל אלו שומרת החברה על מקומה בין המובילות בשוק מזה 8 שנים.

מלאו פרטים ליצירת קשר
שינוי גודל גופנים